Huvudsaklig CPV-kod 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västmanland ser ett behov av att få information från marknaden kring vilka handhållna ultraljud som finns på marknaden samt få information om vad de kan användas till inom regionens vård. De handhållna ultraljuden (ultraljudsprobe) som är intressanta ska vara sladdlösa och kunna kopplas till regionens smartphone/surfplatta. Det behövs inga lagringsmöjligheter och de behöver vara lätta att rengöra.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen