Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fyrfacks Avfallskärl
Referensnummer: D.nr: 2023/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44616200 Avfallstunnor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande enligt Lag om Offentlig Upphandling LOU.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 39221220 Kärl, 39224340 Soptunnor, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44613800 Avfallscontainrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen