290652-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Kommunikationstjänster
Referensnummer: 10-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar olika typer av kommunikationstjänster, media, webb och event. Syftet är att teckna ramavtal med en fullservicebyrå för att säkra tillgång till professionell kompetens och resurser genom en leverantör som genom ett helhetsåtagande kan stötta oss i vårt kommunikations- och marknadsföringsarbete.
Det totala upphandlingsvärdet uppskattas till cirka 5- 6,5 miljoner SEK per år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations, 79430000 Krishantering, 79820000 Trycktjänster, 79822500 Grafisk formgivning, 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111210 Reklamfilmsproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mer information framgår av upphandlingsdokumenten.