Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende skyltar.
Referensnummer: 2518/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34928472 Skyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens fastighetsverk (SFV) genomför upphandling av ramavtal inom skyltar avseende orientering, information och hänvisning. Skyltarnas placering är till största del utomhus.
SFV avser teckna ramavtal med tre (3) leverantör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928470 Skyltning, 44423400 Skyltar och liknande föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen