2. Förfarande
Förfarande
Titel: Medieförmedlingstjänster
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att hitta en strategisk partner för medieförmedlingstjänster som Pensionsmyndigheten kan ha ett effektivt och flexibelt samarbete med, i syfte att nå allmänheten som målgrupp. Pensionsmyndigheten kan vid behov själv genomföra medieköp och placering i mindre omfattning. Se upphandlingsdokumenten för mer information om upphandlingen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127907:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se upphandlingsdokumenten