290683-2022 - ÄndringSverige-Malmö: Vägtransporter
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbilstjänster, avfallshantering och mottagning samt leverans av material till VA SYDs egna entreprenader
Referensnummer: 22/00479
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandlingen ska leda till ett tecknat ramavtal för beställarens behov av Lastbilstjänster, avfallshantering och mottagning samt leverans av material till VA SYDs  entreprenader som utförs i egen regi.