290686-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Upphandling av Öster Mälarstrands äldreboende
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Öster Mälarstrands äldreboende
BeskrivningUpphandlingen omfattar driften av Öster Mälarstrands äldreboende. Verksamheten är geografiskt placerad på Öster Mälarstrand i Västerås.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingsdokumenten innehåller fastställda krav. Upphandlande myndighet kommer först att kontrollera att leverantören uppfyller kvalificeringskraven, innan anbuden utvärderas enligt framtagen utvärderingsmodell. Alla leverantörer har rätt att lämna anbud.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88745:Lot:1