29069-2022 - ResultatSverige-Eslöv: Förvaringsskåp
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Medicinskåp inklusive digitala lås
Referensnummer: VoO.2021.0274
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44421720 Förvaringsskåp
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar digitala lås till medicinskåp (inklusive medicinskåp), programvara samt kringtjänster så som upp/nedmontering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44421600 Värdeförvaringsskåp, 44421710 Skåp för effektförvaring, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan
Eslövs kommun, Vård och Omsorg inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende medicinskåp inklusive digitalt lås samt support och underhåll av låsen och produkterna.
Även utbildning av användare och administratörer, integration till kommunens nuvarande verksamhetssystem, Lifecare, option integration med Lifecare gällande behörighet till medicinskåp (option integration) samt option köp av fysiska produkter/lås omfattas av avtalet.
Eslövs kommuns behov uppskattas till ca 793 st medicinskåp inklusive digitalt lås. Eslövs kommun lämnar ingen garanti för angivna volymer, omfattningen kan komma att förändras under avtalstiden.