Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städkem och städmaterial 2021
Referensnummer: 2021-186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att förse Region Kalmar med lokalvårdsprodukter så som; rengöringsmedel, engångsprodukter, mikrofibermoppar, städ-dukar, redskap och liknande.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 39224300 Kvastar och borstar och andra artiklar för hushållsändamål, 39224320 Tvättsvampar, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39831200 Tvätt, disk och rengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen