See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trycksårspreventiva madrasser
Beskrivning: Köp av trycksårspreventiva madrasser och låg skumbasmadrass.
Intern identifierare: UE 24.032
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del