See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: ARN T5 PBI Projektörer och tekniska specialister
Beskrivning: Projektörer och tekniska specialister
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Arkitekt, ljusdesign, tillgänglighet och visualisering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Konstruktion och brokonstruktion
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Brand
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Värme och sanitet
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ventilation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Sprinkler och gassläcksystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Styr
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Elkraft, tele, data
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Väg och mark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Fjärrvärme och fjärrkyla
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: VA
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Omgivningskontroll och riskanalys
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115859:Lot:12