290756-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Madrasser – Sjukvårdsmadrasser
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSjukvårdsmadrasser
BeskrivningUpphandlingen avser köp alternativt hyra av sjukvårds madrasser för Region Skåne och Folktandvården
Intern identifierare2025-O002178
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39143112 Madrasser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter - Över tröskelvärde (9)
BeskrivningSjukvårdsmadrasser
Intern identifierare1825066-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation delområde A
Intern identifierare1804178-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKravspecifikation delområde B
BeskrivningSe upphandlingsdokumentation
Intern identifierare1804179-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelKravspecifikation delområde C
BeskrivningSe upphandlingsdokument
Intern identifierare1804180-3