See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stämningsmannadelgivning
Beskrivning: Upphandlingen avser rangordnat ramavtal avseende tjänst för stämningsmannadelgivning till myndigheter inom Sveriges Domstolar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64223000 Personsökning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1: Gällivare tingsrätt, Haparanda tingsrätt, Luleå tingsrätt, Förvaltningsrätten i Luleå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 75231100 Domstolsanknutna tjänster
Optioner:
Beskrivning av alternativen: 1+1 år
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2: Skellefteå tingsrätt, Lycksele tingsrätt, Umeå tingsrätt, Förvaltningsrätten i Umeå och Hyres- och arrendenämnden i Umeå
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3: Östersunds tingsrätt, Ångermanlands tingsrätt, Förvaltningsrätten i Härnösand, Sundsvalls tingsrätt, Hyres- och arrendenämnden i Sundsvall, Kammarrätten i Sundsvall, Hovrätten för Nedre Norrland, Hudiksvalls tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4: Mora tingsrätt, Falu tingsrätt, Förvaltningsrätten i Falun, Gävle tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5: Uppsala tingsrätt, Förvaltningsrätten i Uppsala, Norrtälje tingsrätt, Västmanlands tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 6: Värmlands tingsrätt, Förvaltningsrätten i Karlstad, Örebro tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 7: Svea hovrätt, Högsta domstolen, Förvaltningsrätten i Stockholm, Eskilstuna tingsrätt, Linköpings tingsrätt, Förvaltningsrätten i Linköping, Hyres- och arrendenämnden i Linköping, Norrköpings tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 8: Nacka tingsrätt, Södertörns tingsrätt, Attunda tingsrätt, Solna tingsrätt, Stockholms tingsrätt, Södertälje tingsrätt, Hyres- och arrendenämnden i Stockholm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområden 9: Gotlands tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 10: Förvaltningsrätten i Jönköping, Göta hovrätt, Kammarrätten i Jönköping, Växjö tingsrätt, Förvaltningsrätten i Växjö, Kalmar tingsrätt, Blekinge tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 11: Malmö tingsrätt, Hyres- och arrendenämnden i Malmö, Förvaltningsrätten i Malmö, Hovrätten över Skåne och Blekinge, Ystads tingsrätt, Kristianstads tingsrätt, Lunds tingsrätt, Helsingborgs tingsrätt, Hässleholms tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 12: Uddevalla tingsrätt, Vänersborgs tingsrätt, Skaraborgs tingsrätt, Alingsås tingsrätt, Borås tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 13: Göteborgs tingsrätt, Hyres- och arrendenämnden i Göteborg, Förvaltningsrätten i Göteborg, Hovrätten för Västra Sverige, Kammarrätten i Göteborg, Varbergs tingsrätt, Halmstads tingsrätt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93294:Lot:13