290904-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – TI 2025-1090 Livsmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2025-1090 Livsmedel
Beskrivning: Denna upphandling avser inköp av livsmedel samt färsk frukt, grönsaker och rotfrukter till Södertälje kommun, Telge AB inklusive dess dotterbolag, Salems kommun, Flens kommun, Nykvarns kommun inklusive dess helägda bolag, Gnesta kommun, Trosa kommun och Oxelösunds kommun.
Intern identifierare: 25/42
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000