See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Tillståndskontroller, bärighetsberäkningar och Reparationer Master och Torn
Beskrivning: Trafikverket planerar att upphandla nationellt ramavtal Tillståndskontroller Bärighetsberäkningar och Reparationer Master och Torn.
Intern identifierare: KOM-414324
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: TBD
Intern identifierare: Ramavtal Tillståndskontroller, bärighetsberäkningar och Reparationer Master och Torn