290930-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ljudteknikertjänster – Scenteknik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelScenteknik
BeskrivningRamavtalet omfattar leverans av scenteknik dvs bild, ljud och ljus till olika event och arrangemang som arrangeras av Umeå universitet. Levrantören ska leverera och projektera för bild-, ljud- och ljusfunktioner, scenbyggen och transporter med mer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92370000 Ljudteknikertjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95568:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45237000 Anläggningsarbeten för scener, 71318100 Ljustekniska tjänster, 79952100 Anordnande av kulturevenemang