29098-2019 - ResultatSverige-Norrköping: Gatubelysning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Målning av belysningsstolpar
Referensnummer: UH-2018-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34928500 Gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar underhållsmålning av belysningsstolpar, i enlighet med detta förfrågningsunderlag, inkl. material där inte annat anges, samt viss reparation. Samtliga arbeten ska utföras fackmannamässigt och på sådant sätt att fullgod funktion uppnås.
Delmomenten kan övergripande beskrivas enlig följande:
1. Rengöring
2. Blästring/borstning
3. Bedömning av kondition hos stolpe och fundament
4. Eventuell schaktning och reparation av fundament
5. Grundmålning
6. Mellanmålning
7. Slutmålning
8. Registrering och dokumentation
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34928500 Gatubelysning, 34928510 Stolpar för gatubelysning, 34928530 Gatulyktor, 50232100 Underhåll av gatubelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen