290981-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Beslutstödssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBeslutstödssystem
BeskrivningUpphandlingens syfte är att tillgodose Ängelholmshems och Ängelholms lokalers behov av beslutsstödsystem som inkluderar analys, budget och prognos. Hållbarhetsmodul offereras och kan komma att köpas senare. Målet är att införskaffa ett modernt, säkert och webbaserat system med en välutvecklad visuell presentationsvy som ger förutsättningar för ett effektivare arbetssätt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90592:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48920000 Programvara för kontorsautomation, 48990000 Programvara för kalkylprogram och utvidgningar, 48812000 Ekonomiska informationssystem