2. Förfarande
Förfarande
Titel: Närvärmeanläggning Lekeryd
Beskrivning: Köp, installation och driftsättning av en ny panncentral med pelletspanna/or med en effekt på 1 MW samt en HVO bio-oljepanna med en effekt på 1 MW. Uppdraget är en totalentreprenad och omfattar projektering, konstruktion, leverans, montage/installation, utbildning, dokumentation, relevanta besiktningar, driftsättning samt tester och provningar/provdrift och prestandaprov.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130834:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner, 50000000 Reparation och underhåll, 44621200 Värmepannor, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader, 71630000 Teknisk besiktning och provning