291063-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fastighetsskötsel – Upphandling av Facility Management (FM)-tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Facility Management (FM)-tjänster
BeskrivningUpphandling av helhetstjänst för fastighets- och kontorsservice till Naturvårdsverkets kontor i Stockholm och Östersund.
Intern identifierareNV-05080-24
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98341130 Fastighetsskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Mängd1 234,56 timmar