291066-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Elevjournalsystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElevjournalsystem
BeskrivningUpphandlingen avser journaldatasystem för skolhälsovård. Välkommen att lämna anbud.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87553:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara, 48219300 Programvara för administration, 48333000 Programvara för kontakthantering, 48814200 Patientadministrativt system, 48814500 Datorstött patientsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48814000 Medicinska informationssystem