2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tryckeritjänster
Beskrivning: RISE kommer genom denna upphandling att sluta ramavtal med en samarbetspartners som har processer för hållbara grafiska produktioner både när det gäller tryckprocesser, materialval, transporter och återvinning. Upphandlingen omfattar följande tjänster: Kontorstryck Broschyrer Produktblad Foldrar Posters/affischer Utställningsmaterial (exempel roll-ups) Års- och hållbarhetsredovisning RISE är finns på ca 30 orter runt om i landet med huvudkontor i Göteborg.
Intern identifierare: 24/19
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000