29110-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsulter - Byggnadsverk
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulter - Byggnadsverk
BeskrivningTekniska konsulttjänster inom fackområdet konstbyggnad samt Bro-besiktningsmän.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelTimpris konsult - Byggnadsverk
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:70191:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTimpris Bro-Besiktningsman
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:70191:Lot:2