Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Procurement one dynamic triaxial device and two static triaxial devices for Geotechnical Engineering
Referensnummer: LTU-1916-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement is intended for goods described in the Specification of requirements:
— 1 dynamic triaxial device,
— 2 static triaxial devices.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen