291185-2017 - ResultatSverige-Södertälje: Lås, nycklar och gångjärn
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2016-1161 Nyckelfri hemtjänst Katrineholms kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Katrineholm, Södertälje.
Nuts-kod SE110 Stockholms län,SE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Nyckelfri hemtjänst.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521110 Dörrlås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.