291186-2023 - Frivillig förhandsinsynSverige-Trollhättan: Bränslen
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av bioflygbränsle SAF (Sustainable Aviation Fuel).
Referensnummer: 2023-05-10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Annonseringen görs på uppdrag av Fyrstads Flygplats AB Org.Nr: 556234-4373