291210-2023 - ResultatSverige-Luleå: Monteringar av markiser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparation och underhållsarbeten Solavskärmning
Referensnummer: KLF 2023/306
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45421144 Monteringar av markiser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Luleå Kommuns, Luleå Energi och Luleå Hamns behov av Solavskärmning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39515430 Persienner, 39522100 Presenningar, markiser och jalusier, 39522130 Markiser, 45420000 Snickerimonteringar, 45421143 Monteringar av persienner, 45421144 Monteringar av markiser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen