Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning av drivmedel
Referensnummer: UH-2018-97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Bengtsfors kommun inbjuder till anbudsgivning gällande stationstankning av drivmedel, enligt bifogade handlingar. Upphandlingen avser köp av drivmedel genom stationstankning inom Bengtsfors tätort.
Observera att det är enbart tankning inom Bengtsfors tätort denna upphandling avser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09120000 Gasformiga bränslen, 09123000 Naturgas, 09133000 Motorgas (LPG), 09121000 Stadsgas, ledningsgas eller liknande gaser, 09132100 Blyfri bensin, 09132200 Blyad bensin, 09132300 Etanolbensin
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen