291239-2023 - ÄndringSverige-Vallentuna: Avfallshantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PR2023-9 Omlastningsstation för förpackningar
Referensnummer: UH2022-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
SÖRAB och Roslagsvatten AB bjuder in anbudsgivare att lämna anbud avseende omlastningsstation för mottagning av insamlade förpackningar från SÖRAB-regionen (kommunerna Danderyd, Järfälla, Lidingö, Sollentuna, Solna, Sundbyberg, Täby, Upplands Väsby och Vallentuna) samt Roslagsvatten-regionen (Vaxholm och Österåker).
Planerad start av leverans är 2024-01-01.