291245-2021 - PlaneringSverige-Kristianstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss - Engångsprodukter för angiografi och intervention standard
Referensnummer: 2019-O002642
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Extern remiss av upphandlingsdokument inför upphandling av engångsprodukter för angiografi och intervention standard
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser engångsprodukter för angiografi och intervention