2. Förfarande
Förfarande
Titel: Medarbetarundersökning
Beskrivning: Region Gotland avser att upphandla ett systemstöd för att årligen kunna genomföra en medarbetarundersökning samt genomföra fritt antal pulsmätningar. Systemet ska även stödja vid bearbetning av resultat, genom exempelvis handlingsplaner. Uppdraget omfattar att, tillsammans med Region Gotland, planera och genomföra den årliga medarbetarundersökningen för organisationens samtliga medarbetare. Undersökningen utgör organisationens psykosociala skyddsrond. Oavsett om det handlar om årlig undersökning eller pulsmätningar ska frågor som ställs vara kvalitetssäkrade utifrån evidensbaserad forskning. Uppdraget innebär även att stödja Region Gotland vid tolkning av resultat, i analysarbetet och vid resultatpresentationer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311200 Genomförande av undersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126394:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79311300 Undersökningsanalys, 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik