Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning
Referensnummer: SF 2023/353
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av storköksutrustning som omfattar inköp och leverans av storköksutrustning - Varor, till hela staden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 93 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39221000 Köksutrustning, 39711100 Kylskåp och frysar, 39711360 Ugnar, 42214100 Ugnar för matlagning, 42340000 Ugnar, ej för hushållsbruk, 42959000 Diskmaskiner för storkök
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen