Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Träd, buskar och örtartade växter
Referensnummer: SN-2020-774
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03451000 Växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser leverans av utomhusväxter så som träd, buskar och örtartade växter. Växternas främsta användningsområde är vid allmän platsmark men visst behov av plantering på kvartersplats förekommer också.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03117000 Växter för särskilda ändamål, 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03451300 Buskar, 03452000 Träd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen