29142-2023 - ÄndringSverige-Kristinehamn: Installation av datorer
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PC - upphandling
Referensnummer: Ks/2022:104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51611000 Installation av datorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Kristinehamns kommun har för avsikt att upphandla PC för sina verksamheter.
Omfattning
Kristinehamns kommun inbjuder härmed leverantörer till att lämna anbud på ramavtal gällande arbetsplatser och skoldatorer samt kringutrustning och valbara tjänster enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar.