See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursbekämpning - Fastighet
Beskrivning: Kan ni skadedjursbekämpning och förebyggande åtgärder? Falu kommun, Falu Energi och Vatten AB, Falu Elnät AB, Lugnet i Falun AB, Fastighets AB Hushagen, WBAB, Avesta Vatten och Avfall AB har behov av utvändig och invändig sanering av tex. getingbon, fåglar, myror, kackerlackor, vägglöss, råttor och möss. Välkomna med ert anbud!
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107870:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter