291467-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Köksutrustning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av köksutrustning som, knivar, gafflar, tallrikar, kastrull etc. Varje asylsökande som kommer till vårt boende får ett startpaket och medföljande får ett tilläggspaket per person. Dessa paket innehåller köksutrustning enligt prisbilaga.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39200000 Inredning, 39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221110 Porslin, 39221123 Dricksglas, 39221180 Köksredskap, 39221200 Bordsservis, 39221210 Tallrikar, 39221260 Kokkärl, 39223000 Skedar, gafflar, 39223100 Skedar, 39223200 Gafflar, 39240000 Bestick, 39241000 Knivar och saxar, 39241100 Knivar, 39241110 Bordsknivar, 39241120 Köksknivar
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner