291507-2018 - ResultatSverige-Staffanstorp: Naturgas
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Christer Bäcker
Referensnummer: Naturgasupphandling 2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09123000 Naturgas
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att förse Beställaren med leverans av fysisk naturgas, med möjlighet till att göra prissäkringar. Samt säkerställa Beställarens offentliga upphandlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen