Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Defibrillatorer till Region Skåne
Referensnummer: 1704167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33182100 Defibrillator
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att täcka Region Skånes behov av halvautomatiska och manuella defibrillatorer samt elektroder till upphandlade defibrillatorer
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33182000 Apparatur för understöd av hjärtfunktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen