Officiellt namn: Västmanlands läns landsting Postadress: Ing 39 Ort: Västerås Postnummer: SE-721 89 Land: Sverige Att: Maria Backteman E-post:maria.backteman@dll.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Vattenreningsanläggning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Östra Mellansverige.
Nuts-kodSE12 Östra Mellansverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser köp av Vattenreningsanläggning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42912330 Vattenreningsutrustning, 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 51514110 Installation av maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.