Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Eldrivna rullstolar
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Eldrivna rullstolar med manuell och motoriserad styrning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193100 Invalidfordon och rullstolar, 33193120 Rullstolar, 33193121 Motordrivna rullstolar, 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen