291577-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Johanneshov: Måltidsleveranser
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidstjänster förskola
Referensnummer: EÅV 2023/431
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ca 180 st. lunchportioner (samt transport) per dag fördelade på 4 geografiskt spridda förskolor över stadsdelen
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15894210 Skolmåltider, 55320000 Måltidsservering, 55321000 Matberedning, 55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser, 55523100 Servering av skolmåltider
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen