2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikationsplattform och operatörstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser en kommunikationsplattform och operatörstjänster som ska utgöra grund för de telefonitjänster som kommunens IT-enheten erbjuder kommunkoncernens användare och i viss omfattning andra närliggande kommuner.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115782:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 64214200 Telefonväxeltjänster