291705-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Markanläggning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal mark- och trädgårdsarbeten
Referensnummer: Dnr 2.2.2.-286-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232451 Dränerings- och markanläggningar, 45233141 Väghållning, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45236210 Markanläggning för lekplats, 45236230 Markanläggning för trädgårdar, 45236250 Markanläggning för parker, 77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen