Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningskonsult visuell gestaltning i filmstudio
Referensnummer: LTU-3731-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80300000 Högre utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
I kursen visuell gestaltning finns behov av att upphandla konsulter för inspelning, handledning och undervisning (film, visuella effekter och spel). Övningar och produktioner genomförs huvudsakligen i en filmstudio, vilken också ingår i upphandlingen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80300000 Högre utbildning, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion, 92370000 Ljudteknikertjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen