291771-2016 - ResultatSverige-Götene: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Avfallshämtning Götene 2017.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västra Götalands län. Avfallshämtning inom Götene kommun.
Nuts-kodSE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen omfattar hämtning av kärl- och säckavfall, hämtning av grovavfall för transport till behandlingsanläggning. Omfattar även kundtjänst, registerhållning, fakturering m.m.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.