2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Entreprenad i Samverkan - SGU, Campus Blåsenhus, Uppsala
Beskrivning: Beställaren har behov av att hitta en strategisk samverkanspartner för att framförallt i tidiga skeden inför underhålls- och ombyggnadsprojekt. Ramavtalet omfattar bygg-, installations- och anläggningsentreprenader överstigande 10 mnkr, exklusive moms. Takvolymen för detta Ramavtal är 350 mnkr.
Intern identifierare: 26/92
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Ramavtal entreprenad i samverkan
Intern identifierare: 1907070-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär entreprenad
Intern identifierare: 1907071-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsformulär
Intern identifierare: 1907072-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsformulär (1)
Intern identifierare: 1907073-3