Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning och teknisk skötsel av offentliga toaletter
Referensnummer: 0383/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215500 Offentliga toaletter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser städning, tillsyn och teknisk skötsel av offentliga toaletter i Göteborg Stad. Uppdragets omfattning innebär att leverantören under avtalsperioden har ett helhetsansvar för funktionen av anläggningarna. De åtgärder som uppdraget avser skall utföras så att anläggningarna alltid uppleves som rena och fräscha. De skall vara öppna och brukbara under de tider som angivits.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50760000 Reparation och underhåll av offentliga toaletter, 90900000 Städning och renhållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen