29181-2020 - ÄndringSverige-Ängelholm: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfalteringsarbeten
Referensnummer: KS 2019/550
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för asfalteringsarbeten
Upphandlingen omfattar i huvudsak beläggnings-, reparations-, anläggnings-, överbyggnadsarbeten samt nybyggnadsarbeten i mindre omfattning inom Ängelholms och Örkelljunga kommun.