291868-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fordon för avfall – Anskaffning av renhållningsfordon
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anskaffning av renhållningsfordon
Beskrivning: Renhållningsbolaget i Mellansverige AB, org nr: 556991–1356 har för avsikt att upphandla en (1) stycken tvåfackad tvåaxlad sopbil enligt förfrågningsunderlaget. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i upphandlingsdokumenten. Renhållningsbolaget i Mellansverige AB har ett behov av ett nytt renhållningsfordon för att lättare kunna navigera på lands-, och grusvägar.
Intern identifierare: 26/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000