291882-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Ättekulla Förskola
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelÄttekulla Förskola
BeskrivningÄttekulla Förskola inom fastigheten Helsingborg Kvädet 1 ska byggas om och renoveras med bland annat nytt tillagningskök, ändring av planlösning, ny takpapp med solceller, och en uppfräschning av utemiljön. Projektet omfattar även nytt ventilationssystem som flyttas från krypgrund till vind, allmänt förbättrat brandskydd och förbättrad tillgänglighet.
Intern identifierare145/2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareÄttekulla Förskola